Windows 7 Professional 64-bit

9.590,00 ден.   Спореди

 
Оперативниот систем Windows 7 Professional ги вклучува сите Home Premium карактеристики и карактеристики кои ги побаравте и кои ви се потребни во секојдневниот бизнис. Лесно поврзување на мрежа...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ХП Стор http://hpstore.com.mk/   Детали 9.590,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


 
Оперативниот систем Windows 7 Professional ги вклучува сите Home Premium карактеристики и карактеристики кои ги побаравте и кои ви се потребни во секојдневниот бизнис. Лесно поврзување на мрежа и многу побезбедно споделување на фајлови меѓу компјутерите во вашиот дом/канцеларија. Покрај тоа, можете да стартувате програми во Windows XP мод. Лесно повратете ги изгубените податоците со автоматски back-up на вашата домашна или бизнис мрежа.
 
Одлики:
 
- Користете програми дизајнирани за XP во XP мод.
- Заштедете време и пари решавајќи IT проблеми преку Action Center
- Интеракција со кој било компатибилен уред  поврзан на вашиот компјутер
- Поврзување на повеќе компјутери со или без сервер.
- Автоматски back-up на вашите фајлови.
- Споделувајте фајлови на сите компјутери во вашиот дом преку HomeGroup.
- Полесно пребарување на датотеки преку search box: документи, фото, e-mail.
- Најдете го вистинскиот принтер при промена на локација (канцеларија-дома)
 
 
Системски побарувања:
 
- Компјутер со 1GHz 32 bit (x86) или (x64) процесор.
- Графичка картичка DirectX 9 графички процесор  со WDDM 1.0 или подоцнежен driver.
- 1 GB RAM меморија (32-bit)/ 2 GB RAM (64-bit)
- 16 GB слободен дисков простор (32-bit) / 20 GB (64-bit)
 
 

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка