Voltcraft VC290-дигитален мултимерач

4.543,00 ден.   Спореди

Воведната класа во техниката за професионално мерење е модел идеално погоден за сите професионални апликации до 600 V од страна на големиот екран со приказ на распределба на мониторинг-штекерот. Инт...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 4.543,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Воведната класа во техниката за професионално мерење е модел идеално погоден за сите професионални апликации до 600 V од страна на големиот екран со приказ на распределба на мониторинг-штекерот. Интегрираниот HighCap кондензатор овозможува работа без батерија и може да се наполни преку соларни ќелии или преку 230 V мрежен напон. Уредот е заштитен со од пограшне употреба.Промената на осигурувачи е можно само извадени мерни диоди.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка