VOLTCRAFT VC-830 DMM

5.133,00 ден.   Спореди

Нова серија мултиметри од VOLTCRAFT ®. Цврст, сигурен,со практична опрема, ергономски облик, безбеден за корисникот - овие се атрибут, кои го опишуваат професионалниот мултиметар. Заштитената обвивка ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 5.133,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Нова серија мултиметри од VOLTCRAFT ®. Цврст, сигурен,со практична опрема, ергономски облик, безбеден за корисникот - овие се атрибут, кои го опишуваат професионалниот мултиметар. Заштитената обвивка ви дозволува да ја промените батеријата и осигурувачот само кога уредот е исклучен од сите мерни диоди. Интегрираниот TLD ® функција (откривање тест -диоди ) го предупредува корисникот ако мерење линии се поврзани погрешно. Приказ на предупредувачк знак за влезни напони> 30V на екранот. Уредот е дизајниран со цврста обвивка со мека гумена заштита, 1000 V осигурувачи со поделба на струја од 30 kA како и префрлање на импеданса, што го намалува влезниот отпор од притискање на едно копче за да се избегне неточни мерења од заскитан напон. Оптички електронски интерфејс е вклучен во опремата. Уредите се за мерење во над-напонска категорија CAT IV 600V и 1000V CAT III одобрени и проверени, како со EN-61.010 стандарди.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка