Voltcraft VC 82 Пенкало-Мултиметар (K)

5.605,00 ден.   Спореди

Со ISO-сертификат
Едноставно користење со една рака
Прикажување на 2000 цифри
Max. Hold-функција
Заштитник од удари направен од меки пластични делови

Робусен...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 5.605,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Со ISO-сертификат
Едноставно користење со една рака
Прикажување на 2000 цифри
Max. Hold-функција
Заштитник од удари направен од меки пластични делови

Робусен мултиметар во “молив дизајн” за едноставно “користење со една рака”. Затоа е и идеален за оваа услуга, но и за сите останати употреби каде што е потребен функционален, но и секако целосно опремен мултиметар. VC-82 е опремен со сите значајни мерни подрачја (вклучувајќи го и тестерот за континуитет). Централно поставеното копче за мерен опсег може едноставно да се ракува со палците.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка