Voltcraft VC-5070 Аналоген- мултиметар

3.241,00 ден.   Спореди

CAT III 500 V 10 MΩ почетна импеданса за сите мерни подрачја на напон.
Изразито робусен уред со каиши за мерење.  Аналоген мултиметар со опсежно мерно подрачје и со огледална скала. Со екст...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 3.241,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


CAT III 500 V 10 MΩ почетна импеданса за сите мерни подрачја на напон.
Изразито робусен уред со каиши за мерење.  Аналоген мултиметар со опсежно мерно подрачје и со огледална скала. Со екстремно оптеретувачкиот уред за мерење со каиши за заштита за оптеретување на инпути, VC-5070 не може да се расипе. 

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка