VOLTCRAFT SL-451 мерач на звук и бучава

10.266,00 ден.   Спореди

Дигитален мерач на звук со EN 61.672-1 класа 2 со речиси непобедливи карактеристики. Покрај стандардни карактеристики, содржи и зачувувач на податоци SL-451 и USB интерфејс. Робустен апарат со заштитн...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 10.266,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Дигитален мерач на звук со EN 61.672-1 класа 2 со речиси непобедливи карактеристики. Покрај стандардни карактеристики, содржи и зачувувач на податоци SL-451 и USB интерфејс. Робустен апарат со заштитна гумена футрола. Има има мерен опсег од 30-130 dB со функција за ресетирање. Зачувувачот на податоци овозможува складирање до 32 000 од измерените вредности, кои ќе можете да ги прочитате подоцна на компјутер со помош на испорачаниот софтвер и уреди. Со отстранливиот микрофон е вклучен продолжен кабел од 3 метри за мерења во тешко достапни места. Софтверот овозможува SL-451 мерења и проценки во согласност со DIN 15.905-5 за да се избегне изложување на висока бучава електроакустични звучни системи.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка