Voltcraft NiZn Полнач на батерии

5.605,00 ден.   Спореди

Полнач на приклучување за 1-4 AA или AAA NiZn батерии. NiZn ги задоволува сите барања и дава подобар напон и енергетска густина од обичните NiMH полначи за батерии. Полначот регулиран со микрорегулато...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 5.605,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Полнач на приклучување за 1-4 AA или AAA NiZn батерии. NiZn ги задоволува сите барања и дава подобар напон и енергетска густина од обичните NiMH полначи за батерии. Полначот регулиран со микрорегулатор и автоматско препознавање на полна батерија ги дава најдобрите резултати од полнење за секоја батерија. Бројни сигурносни механизми за заштитат на батериите од повратен напон или пренапојување обезбедуваат безбедно полнење. Едноставниот LED екран го држи корисникот информирани за статусот на полнење на батеријата. Може да се користи со NiZn батерии на полнење.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка