Voltcraft MS-410 МУЛТИ-ТЕСТЕР

649,00 ден.   Спореди

Безконтактно мерење
Интегрирана LED-џебна светилка

Утврдување на постоење на магнетно поле на магнетни вентили, индуктори, алати и електрични кола и тоа без контакт. За да се тести...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 649,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Безконтактно мерење
Интегрирана LED-џебна светилка

Утврдување на постоење на магнетно поле на магнетни вентили, индуктори, алати и електрични кола и тоа без контакт. За да се тестира, сензорот треба само да се држи на градежниот материјал кој сакаме да го тестираме. Доколку постои електромагнетно поле, тоа ќе биде покажано преку светло црвена LED светилка. Преку робусната кутија со вбризгани пластични делови, тој е идеалниот уред за тешки задачи. Во уредот е вградена и уште една светла џебна светилка.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка