VOLTCRAFT IR 800-20D ИНФРАЦРВЕН ТЕРМОМЕТАР

6.018,00 ден.   Спореди

Оптика 20:1
Подрачје на мерење-50 до +800 °C
Оптички и акустичен аларм

Инфрацрвен термометар со иновативна комплетна опрема. Во центарот на вниманието стојат прецизноста п...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 6.018,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Оптика 20:1
Подрачје на мерење-50 до +800 °C
Оптички и акустичен аларм

Инфрацрвен термометар со иновативна комплетна опрема. Во центарот на вниманието стојат прецизноста при фокусирањето и висока точност на мерењето со помош на двојно изведениот ласер за фиксирање како и подесивото ниво на емисија. Со помош на краткото време на реакција, некои кратки мерења можат да бидат извршени многу брзо. Покрај стандардните функции на мерење, овој уед располага и со подесиви вредности за аларм со оптичко покажување на истите. При надминување на подесените алармни вредности, се менува осветлувањето на позадината во црвено. На тој начин едноставно и брзо можат да бидат вршени контроли на квалитет.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка