VOLTCRAFT CO-20 USB УРЕД ЗА МЕРЕЊЕ НА КВАЛИТЕТ НА ВОЗДУХОТ

2.006,00 ден.   Спореди

Дисплеј за покажување на квалитетот на воздухот (црвен/жолт/зелен);
Реагира за неколку секунди;
Можност за приклучување на уредот во компјутер или мрежен дел;
Идеален при работа п...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 2.006,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Дисплеј за покажување на квалитетот на воздухот (црвен/жолт/зелен);
Реагира за неколку секунди;
Можност за приклучување на уредот во компјутер или мрежен дел;
Идеален при работа поврзана со испуштање чад;
Корисен за на работа или дома за спречување на навлегување на загаден воздух.

Малиот USB- уред не реагира само на промените на воздухот како непријатни мириси, туку открива и најмали количини на отровни јаглероводородни соединенија (течни, органски соединенија- VOCs) во воздухот- вистински заштитник на воздухот во минијатурна големина. Интегрираниот LED-дисплеј свети зелено доколку квалитетот на воздухот е добар, жолто за умерен квалитет и црвено ако квалитетот на собниот воздух е лош. На тој начин, Вие сте секогаш информирани кога е време да го отворите прозорецот. Идеален при работа со лемење кои често предизвикуваат непријатни гасови , како и при користењето на лепила. Сензорот за квалитет на воздухот приклучете го во USB- влезот на мрежниот дел или во USB- влезот на компјутерот. Измерените податоци можете и да ги зачувате на Вашиот компјутер, а софтверот за таа намена можете да го симнете бесплатно под делот за симнување.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка