Voltcraft AT-400 автомобилски мултиметар

7.316,00 ден.   Спореди

Робустен дигитален мултиметар со посебни мерења за употреба во автомобил. Брзината може да се мери преку индуктивен тахометар на мотор со и без палење. К-тип контактен сензор е достапен за мерење на т...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 7.316,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Робустен дигитален мултиметар со посебни мерења за употреба во автомобил. Брзината може да се мери преку индуктивен тахометар на мотор со и без палење. К-тип контактен сензор е достапен за мерење на температурата. За мерење на температура на ротирачки или спроведувачки делови исто така е достапен безконтактен IR-адаптер како опција.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка