VOLTCRAFT МУЛТИНАМЕНСКИ ФАЗОМЕР ТИП MS-258 II

531,00 ден.   Спореди

Мултинаменски фазомер тип MS-258 II со вграден LED индикатор и звучник, кој може да детектира напон во електрични штекови, прекинувачи, кутии за осигурувачи или кабли. Со можноста за подесување на ос...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 531,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Мултинаменски фазомер тип MS-258 II со вграден LED индикатор и звучник, кој може да детектира напон во електрични штекови, прекинувачи, кутии за осигурувачи или кабли. Со можноста за подесување на осетливоста тој представува идеален детектор за сповод на струја. Интегриран метален детектор за пронаоѓање на ситни мали делчиња како клинци, вградени кабли во ѕидови итн. Инстументот исто така може да се користи за тестирање на трајност на батерии или други електронски компоненти.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка