VOLTCRAFT мерач на гама зраци

6.372,00 ден.   Спореди

Гама-мерачот едноставно и брзо ви ја покажува радиоактивна контаминација. Уредот детектира доза на зрачење за многу кратко време во μS / h или MS / h. На овој начин добивате едноставна и брза проценка...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 6.372,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Гама-мерачот едноставно и брзо ви ја покажува радиоактивна контаминација. Уредот детектира доза на зрачење за многу кратко време во μS / h или MS / h. На овој начин добивате едноставна и брза проценка на можна радиоактивна контаминација на храната, градежни материјали и опрема.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка