VGA MSI GTX580 Twin Frozr II NVIDIA GeForce GTX580 1.5GB PCI Express

29.622,00 ден.   Спореди

NVIDIA GTX580 PCI-EX2.0 1536MB GDDR5 384bit, 823/4276MHz, Dual-DVI/mini HDMI, Twin Frozr II Thermal design, Dual Dual-link DVI, SLI ready, DirectX11, Fermi Arhitecture, 3D Graphics, PhysX Technology...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 29.622,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


NVIDIA GTX580 PCI-EX2.0 1536MB GDDR5 384bit, 823/4276MHz, Dual-DVI/mini HDMI, Twin Frozr II Thermal design, Dual Dual-link DVI, SLI ready, DirectX11, Fermi Arhitecture, 3D Graphics, PhysX Technology, GPU Voltage adjustment, 3D Vision Surround, PhysX, All Solid CAP, 3DMark 11 Ready

Слот за графичка картичка PCI Express
Бренд на графичка картичка NVIDIA
Рам капацитет 1.5 GB
Модел на графичка картичка GTX580
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка