Velleman HPS 10 SE Графички мултиметар

12.685,00 ден.   Спореди

Velleman HPS 10 SE е целосно функционален осцилоскоп во џебна форма. Неговата висока чувствителност до 0.1 mV, и неговиот дисплеј (овозможува мерења за да се прочита во лоша светлина или мрак),како и...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 12.685,00 ден.

пред 5 години




Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Velleman HPS 10 SE е целосно функционален осцилоскоп во џебна форма. Неговата висока чувствителност до 0.1 mV, и неговиот дисплеј (овозможува мерења за да се прочита во лоша светлина или мрак),како и богатите осцилоскопни функции го прават овој уред совршен инструмент за хоби, услуги и развој на апликации. Инструментот се напојува од батерии, акумулатори или надворешна електричната мрежа (опционално).

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка