Velleman HPS 10 ГРАФИЧКИ МУЛТИМЕТАР

10.679,00 ден.   Спореди

Неговата висока чувствителност до 0.1 mV и опширните осцилоскопски функции го прават овој инструмент совршен за хоби, сервис или развој на апликации. Интегрираната автоматско подесување-функција овозм...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 10.679,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Неговата висока чувствителност до 0.1 mV и опширните осцилоскопски функции го прават овој инструмент совршен за хоби, сервис или развој на апликации. Интегрираната автоматско подесување-функција овозможува дури и почетници да мерат различни типови на сигнали. Инструментот се напојува од батерии, акумулатори или надворешно електрично напојување (опционално). Застапеноста на мерењата се гледа на јасен LCD екран.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка