USB Drive 64GB Kingston DataTraveler SE9 Gen2 USB3.0 Metal

1.625,00 ден.   Спореди

Stylish and functional capless design
USB 3.0 performance for seamless data transfer
Up to 64GB of capacity to carry your digital files anywhere

Capacities1: 8GB, 16GB, 32GB, 64GB
Прикажи повеќе


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 1.625,00 ден.

пред 5 години

Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 1.790,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Stylish and functional capless design
USB 3.0 performance for seamless data transfer
Up to 64GB of capacity to carry your digital files anywhere

Capacities1: 8GB, 16GB, 32GB, 64GB
Speed2: 8GB–16GB: 100MB/s read
32GB–64GB: 100MB/s read, 15MB/s write
Compact: capless ultra-small form factor to fit any mobile lifestyle

Customisable3: Co-logo programme available
Dimensions: 45mm x 12.2mm x 4.6mm
Operating Temperature: 0°C to 60°C
Storage Temperature: -20°C to 85°C
Compatible with: Windows® 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Windows Vista® (SP2), Mac OS X v.10.7.x+, Linux v.2.6+, Chrome OS™

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка