USB Drive 64GB Kingston Capless DataTraveler Gen3 USB 3.0

1.590,00 ден.   Спореди

Features
Compliant – with USB 3.0 specifications
Dual Compatibility – USB 3.0 connectivity; backwards compatible with USB 2.0
Customisable – Co-Logo program available
Guaranteed – five...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 1.590,00 ден.

пред 5 години

ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 1.735,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Features
Compliant – with USB 3.0 specifications
Dual Compatibility – USB 3.0 connectivity; backwards compatible with USB 2.0
Customisable – Co-Logo program available
Guaranteed – five-year warranty

Specifications
Capacities1: 8GB, 16GB, 32GB, 64GB
Dimensions: 2.362" x 0.835" x 0.394" (60mm x 21.2mm x10mm)
Operating Temperatures: 32°F to 140°F (0°C to 60°C)
Storage Temperatures: -4°F to 185°F (-20°C to 85°C)

Operating System:
Windows® 8
Windows 7 (SP1)
Windows Vista® (SP1, SP2)
Windows XP (SP3)
Mac OS X v.10.6.x
Linux v.2.6.x

Капацитет 64 GB
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка