USB Drive 16GB Kingston DataTraveler SE9 Metal

450,00 ден.   Спореди

Features/Specifications:
Capacities — 16GB
Dimensions — 39.00mm x 12.35mm x 4.55mm
Operating Temperature — 32° to 140° F (0° to 60° C)
Storage Temperature — -4° to 185° F (-20° to 85...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 450,00 ден.

пред 3 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Features/Specifications:
Capacities — 16GB
Dimensions — 39.00mm x 12.35mm x 4.55mm
Operating Temperature — 32° to 140° F (0° to 60° C)
Storage Temperature — -4° to 185° F (-20° to 85° C)
Convenient — pocket-sized for easy transportability
Preloaded — with urDrive software (optional)
Simple — just plug into a USB port
Handy — mini size

Supports Windows® 7, Vista®, XP & Mac
Stylish metal casing
Sturdy loop

Капацитет 16 GB
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка