USB ЕКСПЕРИМЕНТАЛНА INTERFACE ПЛОЧА

3.835,00 ден.   Спореди

Interface плочата има 5 дигитални влезови и 8 излезни канали. Додатно на располагање има и 2 аналогни влезови и 2 излези со 8 битен прекин. Бројот на влезови и излези може да се зголемат ако максимум ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 3.835,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Interface плочата има 5 дигитални влезови и 8 излезни канали. Додатно на располагање има и 2 аналогни влезови и 2 излези со 8 битен прекин. Бројот на влезови и излези може да се зголемат ако максимум 4 картички се поврзат со USB приклучоци од вашиот компјутер. Сите комуникациски програми се чуваат во динамичка линк-библиотека (DLL) K8055D.DLL. Можете да внесете Windows (98 SE, 2000, ME, XP) апликации во Delphi, Visual Basic, C + + Builder или било која друга 32-битен помошен програм за апликации на Windows кои ги поддржуваат DLL.Pentium класа процесорот - USB 1.1 или понов - Windows 98 SE или понов (освен Win NT) - CD-ROM - глушец.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка