TREVI PHABLET 5Q BLACK

TREVI PHABLET 5Q BLACK

4.999,00 ден.   Спореди

3G СМАРТФОН / ТАБЛЕТ -DUAL SIM ПРОЦЕСОР: MTK 6589 1.2 GHZ QUAD CORE CORTEX A7 NETWORK MODE : WCDMA AND GSM DUAL STANDBY FREQUENCY BANDS GSM / GPRS / EDGE 850/900/1800/1900 , WCDMA 850/2100MHZ ДИСПЛЕЈ ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Техномаркет http://www.technomarket.com.mk   Детали 4.999,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


3G СМАРТФОН / ТАБЛЕТ -DUAL SIM ПРОЦЕСОР: MTK 6589 1.2 GHZ QUAD CORE CORTEX A7 NETWORK MODE : WCDMA AND GSM DUAL STANDBY FREQUENCY BANDS GSM / GPRS / EDGE 850/900/1800/1900 , WCDMA 850/2100MHZ ДИСПЛЕЈ 5 " QHD IPS ( 540X960 ) HIGH-RESOLUTION СО МАЛА ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА DDRIII 1GB RAM , 4GB ROM ПОДРШКА НА MICRO SD ДО 32GB ПРЕДНА+ЗАДНА CAMERA 0.3 MPXL+8.0 MPXL BLUETOOTH,WIFI,FM RADIO,GPS,A-GPS,G- SENSOR,PROXIMITY SENSOR,LIGHT SENSOR JACK MICRO USB, 3.5MM AUDIO JACK ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ ANDROID 4.2 JELLY BEAN STORE PLAY COMPATIBLE (GOOGLE MARKET) GMAIL,YOUTUBE,GTALK,GMAPS2 ПОДРШКА 2D-3D-(OPENGL ES2.0 ) ПОДРШКА НА ФОРМАТИ ЗА СЛИКИ :JPG,PNG,BMP ПОДРШКА НА АУДИО ФОРМАТИ:MP3,MIDI,AAC,AAC+,EAAC+,WMA,PCM ПОДРШКА НА ВИДЕО ФОРМАТИ:H.263,H.264,MPEG4 БАТЕРИЈА:LITHIUM BATTERY 2000MAH ДОДАТОЦИ USB CABLE,СЛУШАЛКИ СО МИКРОФОН,АДАПТЕР ДИМЕНЗИИ: 152 X 77 X 10.5 MM ТЕЖИНА: 184 G Стандардна гаранција 12 месеци

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка