Thermal Grease for Cooler DeepCool Z5 3gr Syringe w/ Silver Oxyde

256,00 ден.   Спореди

Features
* Excellent thermal conductivity.

* Electrically non-conductive.

* Wide range of application temperature.

Application For
* High quality thermal paste to pr...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 256,00 ден.

пред 4 години

Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 260,00 ден.

пред 3 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Features
* Excellent thermal conductivity.

* Electrically non-conductive.

* Wide range of application temperature.

Application For
* High quality thermal paste to provide excellent heat transfer from CPU/GPU to cooler.

Technical Spec
Net Weight
* 7g

Color
* Silver gray

Operating Temperature
* -50°C--300°C

Thermal Conductivity
* >1.46 W/m-K

Thermal Impedance
* <0.159C-in2/W

Dielectric Constant A
* >6

Viscosity
* 76cps

Net Weight
* 3.0g

- See more at: http://www.deepcool-us.com/Product/Z5/#sthash.hIUDpewW.dpuf

Тип на вентилатор Pasta
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка