STIEBEL ELTRON PEO 18/21/24

STIEBEL ELTRON PEO 18/21/24

20.350,00 ден.   Спореди

Електронски проточен бојлер со висок температурен комфорт на топла вода Подесувачка јачина во еден ист уред од 18, 21 или 24 KW Менување со помош на кодирачка карта во внатрешноста на бојлерот Фабричк...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Римеко http://www.rimeko.com.mk   Детали 20.350,00 ден.

пред 4 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Електронски проточен бојлер со висок температурен комфорт на топла вода Подесувачка јачина во еден ист уред од 18, 21 или 24 KW Менување со помош на кодирачка карта во внатрешноста на бојлерот Фабричка подесеност на јачина од 21 KW Мониторинг на излезната температура со LCD Прецизен избор на температура од 30 °C до 60 °C ,со изборно скалило од +/ -1°C За едно или повеке кориснички места Заштеда на вода и електрична енергија до 20 % Childproof систем,ограничување на температура до 43°C Електронски безбедносен систем со детектор за воздух Грејач со бакарно куќиште,греење со голи жици ,под притисок Работи и со мека и со тврда вода Работи со предгреана вода од соларна енергија Инсталација : ниска и висока Ниво на заштита од вода IP25(hoseproof) "Splashproof" за инсталација во туш кабина и над када Номинален притисок на вода : MPa/bar 1 / 10 Приклучок на вода: G ½ Волтажа : 3/PE ~ 400 V Осигурачи : 32 / 32 / 35 A Проток на вода : 9,2 / 10,7/ 12,3 l/min Димензии (ВхШхД) : 485x226x93 (mm) Тежина 3,6 кг

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи