STIEBEL ELTRON DHC 8,8

9.680,00 ден.   Спореди

Јачина од 8,8 KW
Елегантен мал дизајн
Предвидено за монтирање во кујна , при претходно предвидена инсталација за дебел кабел 2Х10
Сијаличка идикатор за работа
Сијаличка индикат...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Римеко http://www.rimeko.com.mk   Детали 9.680,00 ден.

пред 4 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Јачина од 8,8 KW
Елегантен мал дизајн
Предвидено за монтирање во кујна , при претходно предвидена инсталација за дебел кабел 2Х10
Сијаличка идикатор за работа
Сијаличка индикатор за прегрејаност на водата
Безбедносен термички прекинувач
Работа на само една фаза Ниска потрошувачка на електрична енергија и вода
Ја зголемува влезната температура на водата за +24°C до +32°C при идеален проток на вода
Бакарен грејач, под притисок ,затворен систем
Работи и со мека и со тврда вода
Инсталација : предвиден за висока со можност за пренамена и за ниска
Дополнитена опција за нарачка на конекциони цевки за пренамена за ниска монтажа
Ниво на заштита од вода IP24(hoseproof)
Номинален притисок на вода : MPa/bar 1 / 10
Приклучок на вода : G ½
Волтажа : 1/N/PE ~ 220...240 V
Минимален проток на вода : 4 l/min
Идеален проток на вода 4-6 lit/min
Димензии (ВхШхД) : 362x200x105 (mm)
Тежина 2,4kg

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи