ST100- АНAЛОГЕН СЕТ ЗА ЛЕМЕЊЕ 100

6.372,00 ден.   Спореди

Aналогна техника за регулирање од 150 - 450 °C Керамички топлински елемент со високи перформанси Највеќе се препорачува за безоловно лемење Оваа комфорна станица за лемење со аналогна техника на регу...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 6.372,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Aналогна техника за регулирање од 150 - 450 °C Керамички топлински елемент со високи перформанси Највеќе се препорачува за безоловно лемење Оваа комфорна станица за лемење со аналогна техника на регулирање се одликува со прецизно прилагодување на работната температура. ЛЕД-екранот ја сигнализира состојбата на станицата за лемење. Со цел да се гарантира безбедно лемење на чувствителни составни делови, на располагање ви стои високоотпорен џек за потенцијал. Овој џек овозможува приклучок со ESD- работната површина или директно поврзување со заштитна површина (PE). Со тоа вие ги користите компонентите од уништување со помош на статично полнење за време на лемењето. Посебен акцент е ставен на практичниот аспект. Покрај двата дела за чување на жиците за лемење, мали делови и врвови за лемење итн. има простор и за прибирање на пумпата за вшмукување. Со тоа придружната опрема за лемење се одржува чиста и секогаш на дофат.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка