SSD 2.5" Samsung 850 Evo 120GB SATA3 540MB/s.

5.180,00 ден.   Спореди

SSD 2.5" Samsung 850 Evo 120GB SATA3 540MB/s. Usage Application - Client PCs Capacity - 120GB, 250GB, 500GB, 1TB(1,000GB) Dimension (W x H x D) - 100 x 69.85 x 6.8 (mm) Interface - SATA 6Gb/s (compati...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Некст Компјутери http://www.superkompjuter.com Детали 5.180,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


SSD 2.5" Samsung 850 Evo 120GB SATA3 540MB/s. Usage Application - Client PCs Capacity - 120GB, 250GB, 500GB, 1TB(1,000GB) Dimension (W x H x D) - 100 x 69.85 x 6.8 (mm) Interface - SATA 6Gb/s (compatible with SATA 3Gb/s and SATA 1.5Gb/s) Form factor - 2.5 inch Controller - 120/250/500GB : Samsung MGX controller 1TB: Samsung MEX controller NAND Flash Memory - Samsung 32 layer 3D V-NAND DRAM Cache Memory - 256MB (120GB) or 512MB(250GB&500GB) or 1GB (1TB) LPDDR2 Performance* - Sequential Read - Max. 540 MB/s Sequential Write** - Max. 520 MB/s 4KB Random Read (QD1) - Max. 10,000 IOPS 4KB Random Write (QD1) - Max. 40,000 IOPS 4KB Random Read (QD32) - Max. 98,000 IOPS(500GB/1TB) Max. 97,000 IOPS(250GB) Max. 94,000 IOPS(120GB) 4KB Random Write (QD32) - Max. 90,000 IOPS(500GB/1TB) Max. 88,000 IOPS(120GB/250GB) Data Security - AES 256-bit Full Disk Encryption (FDE) TCG/Opal V2.0, Encrypted Drive(IEEE1667) Weight - Max. 66g (1TB) Reliability - MTBF: 1.5
Гаранција: 24 месеци

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка