Serial Ports PCI Add on card SPC-1 2xSer. Ports

760,00 ден.   Спореди

PCI two serial ports add-on card

Provides two high-speed serial ports to any PC with at least one free PCI slot.

Features:
* High-speed (UART 16C550C) 1 MB/sec data transfer rate...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 760,00 ден.

пред 3 години

ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 829,00 ден.

пред 3 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


PCI two serial ports add-on card

Provides two high-speed serial ports to any PC with at least one free PCI slot.

Features:
* High-speed (UART 16C550C) 1 MB/sec data transfer rate
* Automatic distribution of IRQ and I/O address
* Jumperless, settings changeable by software
* 32 bits PCI 2.1 bus
* Supported by Windows 95/98/98SE/2000/ME/NT4.0/XP, Linux, DOS

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка