Sapphire AMD HD7950 3GB GDDR5

14.204,00 ден.   Спореди

AMD HD7950 3GB GDDR5, 384bit, HDMI (3D), 2x mini Display Port, DVI,   810/1250MHz (5000MHz), 1792 stream processing units, 28nm, 264GB/sec memory bandwidth, ATI Eyefinity, AMD HD3D, CrossFireX™ Multi-...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 14.204,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


AMD HD7950 3GB GDDR5, 384bit, HDMI (3D), 2x mini Display Port, DVI,   810/1250MHz (5000MHz), 1792 stream processing units, 28nm, 264GB/sec memory bandwidth, ATI Eyefinity, AMD HD3D, CrossFireX™ Multi-GPU, revolutionary new GCN (Graphic Core Next) architecture with over 150% improvement, OpenGL 4.2, DirectX 11, Max Resolution 4096 x 2160 (HDMI & DP), 2560 x 1600 (DL-DVI)

Слот за графичка картичка PCI Express
Рам капацитет 3 GB
Бренд на графичка картичка AMD
Модел на графичка картичка HD7950
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка