Sapphire AMD HD7870 OC 2GB GDDR5

14.918,00 ден.   Спореди

AMD HD7870 OC 2GB GDDR5, 256bit, HDMI (3D), 2x Display Port, DVI, 1050/1250MHz (5000MHz), 1280 stream processing units, 28nm, ATI Eyefinity, AMD HD3D, CrossFireX™ Multi-GPU, revolutionary new GCN (Gra...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 14.918,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


AMD HD7870 OC 2GB GDDR5, 256bit, HDMI (3D), 2x Display Port, DVI, 1050/1250MHz (5000MHz), 1280 stream processing units, 28nm, ATI Eyefinity, AMD HD3D, CrossFireX™ Multi-GPU, revolutionary new GCN (Graphic Core Next) architecture with over 150% improvement, OpenGL 4.2, Max Resolution 4096 x 2160 (HDMI & DP), 2560 x 1600 (DL-DVI)

Рам капацитет 2 GB
Слот за графичка картичка PCI Express
Бренд на графичка картичка AMD
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка