RAM DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz G.SKILL RipjawsV F4-3200C15D-16GVR red

9.759,00 ден.   Спореди

DDR4-3200MHz (PC4-25600), 16GB (8GBx2), CL15-15-15-35, 1.35 Volt, Unbuffered, Dual Channel Kit
Compatiblity: Chipset - Intel Z170 Platform. CPU - Skylake (LGA 1151)
Extreme performan...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 9.759,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


DDR4-3200MHz (PC4-25600), 16GB (8GBx2), CL15-15-15-35, 1.35 Volt, Unbuffered, Dual Channel Kit
Compatiblity: Chipset - Intel Z170 Platform. CPU - Skylake (LGA 1151)
Extreme performance DDR4 memory designed for gaming and PC enthusiasts
Optimized compatibility with DDR4-compatible Intel Core platforms
Sleek and stylish aluminium heat spreader design. Intel XMP 2.0 (Extreme Memory Profile) Ready.

Магистрала 3200 MHz
Рам капацитет 16 GB
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка