PHILIPS LED Велосипедска светилка 60 LUX, DYNAMO Црна

8.850,00 ден.   Спореди

Со зрачен интензитет од 60 лукс, Dynamo-моќниот Philips SafeRide LED велосипедска светилка е една од најпаметните Dynamo-моќни светла на пазарот одобрени од страна на Road Traffic Licensing Regulation...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 8.850,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Со зрачен интензитет од 60 лукс, Dynamo-моќниот Philips SafeRide LED велосипедска светилка е една од најпаметните Dynamo-моќни светла на пазарот одобрени од страна на Road Traffic Licensing Regulations. Таа дава пет пати повеќе светлина од законски бараното. Високиот интензитет на светлината е јасно препознатлива од далечина до 50 метри, а во исто време, и велосипедистот исто така може да се препознае. Дирекно во ламбата е вграден рефлектор. Со оптимизираниот ограничувач за светлина и темнина, собраќајот што се одвива не може да биде заслепен. Функцијата за четириминутното паркинг светло осигурува дека велосипедистот ќе биде забележан и во застој, на семафори или раскрсници. За време на стартување, јасен, безтрепкачки светлосен зрак се појавува дури и при минимална брзина за да се обезбеди безбедноста на велосипедистот во сообраќајот.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка