Microsoft Windows 7 Ultimate 32-bit

11.790,00 ден.   Спореди

Дизајниран за луѓе што сакаат се’. Оперативниот систем Windows 7 Ultimate ви нуди сe’ што Home Premium и Professional имаат – плус додатни безбедносни карактеристики и флексибилност за работа на повеќ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ХП Стор http://hpstore.com.mk/   Детали 11.790,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Дизајниран за луѓе што сакаат се’. Оперативниот систем Windows 7 Ultimate ви нуди сe’ што Home Premium и Professional имаат – плус додатни безбедносни карактеристики и флексибилност за работа на повеќе светски јазици. Креирајте домашна мрежа и споделете ги сите ваши омилени фотографии, видеа и музика.
 
Одлики:
 
- Помош во спречување од кражба или загуба на податоци ( Bit Locker и Bit Locker To Go)
- Автоматски back-up на податоци ( надворешен hard drive,  спореден hard drive, CD или DVD)
- Најдете практично се’ на вашиот компјутер преку search box: документи, фото, e-mail.
- Заштедете време и пари решавајќи IT проблеми преку Action Center
- Далечински услуги со Direct Access.
- Споделувајте фајлови на сите компјутери во вашиот дом преку HomeGroup.
- Поврзување на повеќе компјутери со или без сервер.
- Работете на јазик по ваш избор (можност од 35 различни јазици).
Системски побарувања:
 
- Компјутер со 1GHz 32 bit (x86) или (x64) процесор.
- Графичка картичка DirectX 9 графички процесор  со WDDM 1.0 или подоцнежен driver.
- 1 GB RAM меморија (32-bit)/ 2 GB RAM (64-bit)
- 16 GB слободен дисков простор (32-bit) / 20 GB (64-bit)
 

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка