Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit

6.590,00 ден.   Спореди

 
Оперативниот систем, Windows 7 Home Premium нуди богата, динамична забава на вашиот компјутер. Овозможува лесно креирање на домашна мрежа и споделување на вашите омилени слики, видеа и музика. ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ХП Стор http://hpstore.com.mk/   Детали 6.590,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


 
Оперативниот систем, Windows 7 Home Premium нуди богата, динамична забава на вашиот компјутер. Овозможува лесно креирање на домашна мрежа и споделување на вашите омилени слики, видеа и музика. Можете да гледате, паузирате, премотате или снимате од ТВ, кога и каде сакате. 
 
Одлики:
 
- Снимајте филмови и други видеа од ТВ на вашиот компјутер со Windows Media Center.
- Персонализација на desktop - slide show на омилените desktop фотографии.
- Подобро web пребарување - Internet Explorer 8
- Краток пристап до неодамна користените датотеки
- Stream music files во Windows Media Player.
- Полесно пребарување на датотеки преку search box: документи, фото, e-mail.
- Споделување на фајлови помеѓу сите компјутери во вашиот дом со Home Group.
- Уредете го вашиот taskbar со програмите кои највеќе ви требаат.
 
 
Системски побарувања:
 
- Компјутер со 1GHz 32 bit (x86) или (x64) процесор.
- Графичка картичка DirectX 9 графички процесор  со WDDM 1.0 или подоцнежен driver.
- 1 GB RAM меморија (32-bit)/ 2 GB RAM (64-bit)
- 16 GB слободен дисков простор (32-bit) / 20 GB (64-bit)
 

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка