MEGAPULSE 36 V регенератор на батерија

18.821,00 ден.   Спореди

Регенераторот на батерија е патентиран производ, и мора да биде поврзан со акумулаторот на возилото како мерка на претпазливост. Импулсот произведен од уредот може да го спречи или намали вообичаеното...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 18.821,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Регенераторот на батерија е патентиран производ, и мора да биде поврзан со акумулаторот на возилото како мерка на претпазливост. Импулсот произведен од уредот може да го спречи или намали вообичаенотот стареење на батеријата(причина за смртта на околу 80% од батериите). На овој начин векот на батеријата може да се зголеми 5 пати. MEGAPULSE може исто така да се искористи за да ја оддржи батеријата во врска со полначот на батерии или со уредот за оддржување. Дури и старите батерии можат да си ја повратат почетната енергија и капацитет со употреба на овој уред и да бидат повторно подготвени за употреба. Ефектот е намален кај батериите кои се веќе оштетени или имале краток спој. Инсталација во близина на батеријата. Водоотпорен.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка