MB MSI (MS-Big Bang-Fuzion)/Intel P55/LGA1156/FSB 6GTs/DDR3 2000MHz

20.200,00 ден.   Спореди

INTEL P55, Intel i3/i5/i7 LGA1156 130W CPU, QPI 6.4GT/s, 16GB max 4 x DDR3 1.5 Volt 1066/1333/1600*/2000*/2133* (OC) , 3x PCI-E 2.0 x16 ,2x PCI,PCI-e Gen2 (1xPCIe,1x16, 1x4), Dual Realtek 8111DL Gb LA...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 20.200,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


INTEL P55, Intel i3/i5/i7 LGA1156 130W CPU, QPI 6.4GT/s, 16GB max 4 x DDR3 1.5 Volt 1066/1333/1600*/2000*/2133* (OC) , 3x PCI-E 2.0 x16 ,2x PCI,PCI-e Gen2 (1xPCIe,1x16, 1x4), Dual Realtek 8111DL Gb LAN controller, Audio Quantum Wave 1x IDE,6R SATA2 + 4R (RAID 0, 1, 5, 10) , 2x e-SATA, 10 x USB 2.0 ports,1xIEEE1394 / FireWire,1x TPM, Heat-Sink cooling solution, DrMOS, APS, Hi-C Cap, Blue-ray support,OC Genie-Push to over clock in 1 second, ATX, THX TruStudio PRO, EAX® ADVANCED HD™

Онборд графичка no
Сокет LGA1156
Чипсет P55
Магистрала 133 MHz
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка