MAPEZ спреј 1

395,00 ден.   Спореди

Природна бариера од комарци и други инсекти!!! Природен производ врз база на етерични масла на здравец (Rose geranium „Pelargonium graveolens“), лимонова трева (Citronella cymbo-pogon nardus), лаванда...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 395,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Природна бариера од комарци и други инсекти!!! Природен производ врз база на етерични масла на здравец (Rose geranium „Pelargonium graveolens“), лимонова трева (Citronella cymbo-pogon nardus), лаванда (Lavandula angustifolia), егзотична вербена (May Chang „Litsea cubeba“) и нане (Mentha piperita). МАПЕЗ спрејот е мешавина на нетоксични, неиритирачки и ефикасни природни етерични масла. Погоден е за употреба и кај најмалите деца од првите денови на животот. Посебниот мирис на неговите природни состојки е пријатен за луѓето, а непријатен за инсектите. Со нанесување на кожата се формира природна бариера која ги одбива комарците, мувите и другите инсекти. Ја негува и хидрира кожата. МАПЕЗ спрејот е козметички производ кој е БЕЗБЕДЕН И НЕТОКСИЧЕН. Не содржи алкохол. УПОТРЕБА: Од 0 месеци Само за надворешна употреба. Се ненесува на откриени делови од телото: раце, нозе, вратот и лицето (чело, образи). Повторете ја постапката кога ќе се намали дејството. Избегнувајте очи, уста и слузокожа. Предупредувања: Само за надворешна употреба. Да се чува надвор од дофат на деца, на темно и суво место. Да не се нанесува на оштетена или огребана кожа. Не се препорачува да се применува во случај на алергиска реакција на било која состојка на производот.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка