Maмо нешто ме боли

350,00 ден.   Спореди

 Издавач: Просветно Дело Година на изавање: 2010 Автор: Адарш Џаин Јазик на преводот: македонски Број на страни: 128 Корица: мека Кратка содржина: Kaко родители, кога нашите деца се болни, чест...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 350,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


 Издавач: Просветно Дело Година на изавање: 2010 Автор: Адарш Џаин Јазик на преводот: македонски Број на страни: 128 Корица: мека Кратка содржина: Kaко родители, кога нашите деца се болни, честопати се преиспитуваме за начинот на којшто би требало да ги лекуваме.Остануваме збунети меѓу нашата длабоко всадена приврзаност исклучиво кон медицинските и вештачките средства, од една страна, и желбата да се пробаат поприродни лековити рецепти, од друга страна. Авторката на Мамо нешто ме боли, врз основа на нејзиното искуство пронашла рамнотежа помеѓу двата начина на лекување.Ја напишала оваа книга со цел да ги запознае родителите,при соочувањето со детските заболувања, со едноставни лекови направени дома, истовремено предупредувајќи ги да побараат медицински совет кога е потребно тоа. Во суштина, книгата представува прирачник којшто вклучува природни лекови, во поголем дел подготвени од лесно достапни состојки што се чуваат во домот. 

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка