Lenovo® ThinkPad® X1 YOGA

138.475,00 ден.   Спореди

Најлесниот конвертабилен бизнис лаптоп во светот, Лаптоп, таблет и многу повеќе.

Уживајте во слободата на работење со неверојатно лесниот и способен ThinkPad X1 YOGA. Користете го во еден ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 138.475,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Најлесниот конвертабилен бизнис лаптоп во светот, Лаптоп, таблет и многу повеќе.

Уживајте во слободата на работење со неверојатно лесниот и способен ThinkPad X1 YOGA. Користете го во еден од неговите 4 режими: Laptop, Tablet, Tent, Stand во зависност од вашите потреби. Целосно конектиран со супер брз 4G LТЕ-А, интегрирано Stylus пенкало со Lenovo WRITEit софтвер за брзо пишување и супер брзо полнење - за 15 секунди полнење дава до 100 минути работа.

Тенок и лесен
X1 Yoga тежи само 1,25кг. благодарение на напредниот carbon fiber casing кој го прави далеко поиздржлив од конкуренцијата.

Адаптибилен
Работете во конфорт било каде со разновидноста на 4те режими за работа: Работа, Презентација, Конективност, Креативност.

Не е само брз
Моќен процесор, до Intel Core i7 vPro, до 1TB PCie NVMe складирање, отварајте и зачувувајте големи документи 2х побрзо од стандардниот SSD.
Супербрз 4G LTE-A интегриран Mobile Broadband.

Интуитивен
Stylus пенкало кое се полни кога се реконектира со неговата докинг станица. 15 секунди полнење дава до 100 минути работа. Авто-сугестивен и корегирачки WRITEit систем.

Перформанси:

Процесор - Intel® Соге™ i7-6500U Ргосеѕѕог (4MB Cache, up to 3.10GHz)
Oперативен систем - Windows 10 Pro 64
Графика - Intel® HD 520
Меморија - 8GB DDR3
Дисков простор - 512GB SSD
Вебкамера - 720p camera
Батерија - До 11.0 часа RapidCharge батерија


Дизајн:
Дисплеј - 14" WQHD (2560X1440) Touch IPS AG
Димензии (Ш х Д х В) - 333.0mm х 229.0mm х 16.8mm
Тежина - 1.27кг
Безбедност - ТРМ, Kensington Log, Touch Fingerprint Reader, Intel vPro Technology
Пенкало - Dockable Stylus Pen
Тастатура - Backlit Keyboard

Инсталиран Софтвер:
Lenovo Solution Center
Thing Vantage Product Recovery
Rescue and Recovery™
Thing Vantage System Update
Lenovo Solution Center
Lenovo WRITEit
Lenovo Companion
Lenovo Settings

Поврзување:
Комуникација - WiFi, Bluetooth® 4.0
I/O Порти - Mini DisplayPort, HDMI, 3x USB 3.0, microSD, ThinkPad+ To Rj45 Adapter

Гаранција :
3 Години

Дијагонала 14" Inches
Рам капацитет 8 GB
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка