LED-Светилка рефлектор за работа/во случај на опасност SL6

15.104,00 ден.   Спореди

Куќиштето на светилката модел AccuLux SL 6 ЛЕР, се состои од водоотпорна робустна пластика. Комбинацијата на LED диоди и високо квалитетниот објективо произведува моќен фокус на зракот со долг опсег. ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 15.104,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Куќиштето на светилката модел AccuLux SL 6 ЛЕР, се состои од водоотпорна робустна пластика. Комбинацијата на LED диоди и високо квалитетниот објективо произведува моќен фокус на зракот со долг опсег. Повеќе нема потреба да менувате LED сијалицата. Светилка може да се користи флексибилно со помош на 110 ° свитлива глава и со портокалов дифузор, т.е. трепливо светло во случај на опасност. Батеријата на полнење со гел од олово е заштитена од целосно празнење преку струјата на полначот. Лампата содржи и индикатор за преостанатиот капацитет со четири LED диоди на задниот дел. Нивото на лампата е означено со трепкање. Полначот L5 има оптимална функција за полнење, тоа овозможува тој да се инсталира и во најмалите ќошиња во возило или во зграда. НаAccuLux SL 6 LED може да се напојува со 230 V AC, како и 24 V или 12 V DC. Користењето како светилка во случај на опасност според VDE 0108 е исто така дозволено.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка