LED Работна светилка

7.996,00 ден.   Спореди

Робусна, отпорна на удари, отпорна на киселини, маснотии, LED рачната светилката свети со 34 LED сијалички. Било да е за кампување, лов или за друштво при работа, оваа светилка овозможува оптимум свет...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 7.996,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Робусна, отпорна на удари, отпорна на киселини, маснотии, LED рачната светилката свети со 34 LED сијалички. Било да е за кампување, лов или за друштво при работа, оваа светилка овозможува оптимум светло. Се напојува со NiMH батерија чие траење е од 5 до 6 часови. Времето на полнење е 2-3h. Полнењето е со полнач. Автоматски се исклучува при испад на напон. Лампата е водоотпорна (IP65). Вградениот микропроцесор овозможува оптимално полнење и светлосна контрола.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка