LCR метар - Voltcraft LCR 4080

9.971,00 ден.   Спореди

Инструмент за мерење вредности на калеми, кондензатори и отпорници. Двојната мерна фреквенција (120 Hz / 1 kHz), големата мерна точност од 0,5%, мултифункционалниот дисплеј и вградениот RS-232 интерфе...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 9.971,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Инструмент за мерење вредности на калеми, кондензатори и отпорници. Двојната мерна фреквенција (120 Hz / 1 kHz), големата мерна точност од 0,5%, мултифункционалниот дисплеј и вградениот RS-232 интерфејс, го прават LCR 4080 професионален инструмент, со извонредна ценовна класа.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка