Kinect sensor for XBOX 360 + Game Kinect Adventures

7.390,00 ден.   Спореди

Array of 4 microphones supporting single speaker voice recognition
Depth Camera 640x480 pixel resolution @30FPS
Color VGA Motion Camera 640x480 pixel resolution @30FPS
Revolutionary techno...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 7.390,00 ден.

пред 3 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Array of 4 microphones supporting single speaker voice recognition
Depth Camera 640x480 pixel resolution @30FPS
Color VGA Motion Camera 640x480 pixel resolution @30FPS
Revolutionary technology that includes body recognition

Aout Kinect Adventures Game (Included in the box)
Publisher: Microsoft Game Studios
Developer: Good Science Studio
Format: DVD compatible with Kinect for the Xbox 360 video game and entertainment system
ESRB Rating: “E” for Everyone

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка