IP kamera IP kamera DS-2CD812P

26.900,00 ден.   Спореди

Колор IP камера Ден/Ноќ со IR осветлување, резолуција 4CIF (704x576@25 кад/сек), 1/3'' Sony Super HAD сензор, вградени IR диоди со домет од 10м до 60м, осетливост на светлина 0.1Lux@F1.2 (0Lux при вкл...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Мултиграф Компјутери http://multigraf.com.mk/   Детали 26.900,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Колор IP камера Ден/Ноќ со IR осветлување, резолуција 4CIF (704x576@25 кад/сек), 1/3'' Sony Super HAD сензор, вградени IR диоди со домет од 10м до 60м, осетливост на светлина 0.1Lux@F1.2 (0Lux при вкл. IR диоди), вграден фиксен објектив (6mm или 12 mm во зависност од моделот) , софтверска Day/Night функција, H.264/MPEG4 dual stream компресија со регулирање на мрежнито проток (32kbps ~ 8Mbps), 1 аудио влез (Ogg Vorbis компресия)/аудио излез, 1 алармен влез/алармен излез, композитен видео излез 480 TV линии, протоколи TCP/IP, HTTP, DHCP, DNS, RTP/RTCP, PPPoE, водоотпорна изведба за надворешна монтажа со IP66 заштита, 12Vdc

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка