IOMEGA EGO PORTABLE 3.0 500GB 2

8.574,00 ден.   Спореди

Хард дискот Iomega ® его ™ Portable доаѓа со стилски дизајн кој ги комбинира брзината, елеганцијата и стабилноста заедно. Благодарение на супер-брзиот USB 3.0 интерфејс, денес можете да ги чувате ваши...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 8.574,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Хард дискот Iomega ® его ™ Portable доаѓа со стилски дизајн кој ги комбинира брзината, елеганцијата и стабилноста заедно. Благодарение на супер-брзиот USB 3.0 интерфејс, денес можете да ги чувате вашите записи и информации до 10 пати побрзо од USB 2.0. За оптимални перформанси, потребен ви е компјутер со USB 3.0 порта (но исто така е компатибилен и со USB 2.0 диск). Овој хард диск има интегрирана 256-битна енкрипција за безбедноста на Вашите хардвер податоци (само PC) и бесплатна Iomega заштитен Suite софтвер (достапен преку едноставно симнување со софтвер) како и анти-вирус и бекап софтвер.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка