Intel Sandy Bridge Core i5-2500 3.30GHz

Intel Sandy Bridge Core i5-2500 3.30GHz

12.390,00 ден.   Спореди

Intel Sandy Bridge Core i5-2500 3.30GHz, 4 Cores, 4Threads, 6MB Cache, 64bit, DDR3-1333MHz, Socket 1155, Box, BX80623I52500


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Сет http://www.set.com.mk   Детали 12.390,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Intel Sandy Bridge Core i5-2500 3.30GHz, 4 Cores, 4Threads, 6MB Cache, 64bit, DDR3-1333MHz, Socket 1155, Box, BX80623I52500

Л2 Кеш 1 MB
Процесор технологија Core i5
Брзина на процесор 3.30 GHz
Сокет 1155/1156
Термална моќ 95 W
Број на јадра на процесор 4
Архитектура на процесорот 64- bit
Л3 Кеш 6 MB
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка