Intel® Pentium® 4 Processor 506 (1M Cache, 2.66 GHz, 533 MHz FSB)

1.754,00 ден.   Спореди

Status Launched
Launch Date Q2'05
Processor Number 506
L2 Cache 1 MB
FSB Speed 533 MHz
Instruction Set 64-bit
Embedded Options Available Yes
Lithography 90 nm Прикажи повеќе


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 1.754,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Status Launched
Launch Date Q2'05
Processor Number 506
L2 Cache 1 MB
FSB Speed 533 MHz
Instruction Set 64-bit
Embedded Options Available Yes
Lithography 90 nm
VID Voltage Range 1.25V-1.400V

Performance
# of Cores 1
Processor Base Frequency 2.66 GHz
TDP 84 W

Advanced Technologies
Intel® Turbo Boost Technology ‡ No
Intel® Virtualization Technology (VT-x) ‡ No
Intel® 64 ‡ Yes
-
Intel® Platform Protection Technology
Execute Disable Bit ‡ Yes

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка