Intel Core i7-950 3.06GHz

13.677,00 ден.   Спореди

Intel Core i7-950 3.06GHz, Quad-core 3.06Ghz, 8MB Cache, 64bit, DDR3-1066MHz, Socket 1366, Box


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Сет http://www.set.com.mk   Детали 13.677,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Intel Core i7-950 3.06GHz, Quad-core 3.06Ghz, 8MB Cache, 64bit, DDR3-1066MHz, Socket 1366, Box

Процесор технологија Core i7
Брзина на процесор 3.06 GHz
Број на јадра на процесор 4
Модел на процесор i7-950
Термална моќ 130 W
Архитектура на процесорот 64- bit
Л3 Кеш 8 MB
Сокет 1366
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка