HTC - Sensation XL
HTC - Sensation XL

HTC - Sensation XL

26.989,00 ден.   Спореди

Технички карактеристики Мрежа 2G Network - GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G Network - HSDPA 850 / 900 / 2100 Димензии 132.5 x 70.7 x 9.9 mm Тежина 162.5 g Екран Type - S-LCD capacitive touchscreen, 16M ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Сет http://www.set.com.mk   Детали 26.989,00 ден.

пред 8 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Технички карактеристики Мрежа 2G Network - GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G Network - HSDPA 850 / 900 / 2100 Димензии 132.5 x 70.7 x 9.9 mm Тежина 162.5 g Екран Type - S-LCD capacitive touchscreen, 16M colors Size - 480 x 800 pixels, 4.7 inches (~199 ppi pixel density) Multitouch - Yes Звук Vibration, MP3, WAV ringtones Оперативен систем Android OS, v2.3 (Gingerbread) CPU 1.5 GHz Scorpion WIFI Yes Bluetooth Yes USB Yes GPS Yes Радио Yes Камера Примарна 8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, dual-LED flash Секундарна Yes Меморија Вградена меморија 16 GB storage, 768 MB RAM Мемориска картичка No Карактеристики на батеријата Време на мирување (часови) Up to 360 h (2G) / Up to 460 h (3G) Време на разговор (часови) Up to 11 h 50 min (2G) / Up to 6 h 50 min (3G)

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка