HP Color LaserJet Pro MFP M176n

11.900,00 ден.   Спореди

Принтер Скенер Копир Факс ДА ДА ДА НЕ Спецификација Брзина на печатење макс. до 16/А4 стр/мин (ц/б); 4 стр/мин (колор), 16 секунди за прва страна Технологија на печатење Ласерски (колор) Број на бои 1...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ХП Стор http://hpstore.com.mk/   Детали 11.900,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Принтер Скенер Копир Факс ДА ДА ДА НЕ Спецификација Брзина на печатење макс. до 16/А4 стр/мин (ц/б); 4 стр/мин (колор), 16 секунди за прва страна Технологија на печатење Ласерски (колор) Број на бои 1 (black), 1 (cyan), 1(yellow), 1(magenta) Макс. резолуција на печатење до 600 х 600 dpi Предвиден број на стр. месечно од 250 до 950 страни, макс 20.000 страни Меморија на факс / Контролен панел Dual digit numeric LED display; 14 buttons (Up, Down, OK, Cancel, Back, Setup, Number of Copy, Dark/Light, Mono copy, Colour Copy, Copy Menu, ePrint, Cartridge Rotate, Power); 6 LED indicator lights (Attention, Ready, Power) Оперативни системи Microsoft® Windows® 8/7 32-bit and 64-bit, Windows Vista® 32-bit and 64-bit, Windows® XP 32-bit (SP2 or higher); Driver only installs supported on: Microsoft® Windows® Server 2008 32-bit and 64-bit, Windows® Server 2003 32-bit (SP3 or higher); Mac OS X v 10.5.8, v 10.6; Linpus Linux (9.4, 9.5), Red Hat Enterprise Linux 5.0 (supported with a pre-built package); SUSE Linux (10.3, 11.0, 11, 11.1, 11.2), Fedora (9, 9.0, 10, 10.0, 11.0, 11, 12, 12.0), Ubuntu (8.04, 8.04.1, 8.04.2, 8.10, 9.04, 9.10, 10.04), Debian (5.0, 5.0.1, 5.0.2, 5.0.3) (supported by the automatic installer); HPUX 11 and Solaris 8/9 Скенирање и копирање Брзина на копирање до до 16/А4 стр/мин (ц/б); 4 стр/мин (колор) Зголемување.намалување на копија 25% - 400% Резолуција на копирање 300 х 300 dpi Тип на скенер Flatbat Оптичка резолуција на скенирање до 1200 dpi Максимална големина на скен 297mm x 216 mm Информација за хартија Фиоки за хартија 1 х 150 листа Излезна фиока за хартија 1 х 150 листа Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти Двострано печатење (дуплекс) мануелно Можности за поврзување Стандардни приклучоци Hi-Speed USB 2.0 port, мрежна карта 10/100 Mibile printing можности HP ePrint, Apple AirPrint™ Димензии, тежина и пакување Макс. дебелина на хартија 60- 220 gr/m2 Димензии на производот со кутија ( ), без кутија ( 423 x 425 x 280 mm ) Тежина на производот со кутија ( ), надвор од кутија ( 15 кг ) Содржина на пакувањето: Принтер, 4х тонери стартни (за 500 стр.) , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка