HIKVISION 16CH DVR DS-7216HVI-ST/SN

18.490,00 ден.   Спореди

16-канален дигитален видеорекордер/сервер со дисплеј во реално време\r\nпри 4CIF, компресија H.264, вкупна брзина на снимање 96 к/с при\r\n2CIF/4CIF (704×576), 2 x USB2.0 порт за архивирање на USB мем...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Мултиграф Компјутери http://multigraf.com.mk/   Детали 18.490,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


16-канален дигитален видеорекордер/сервер со дисплеј во реално време\r\nпри 4CIF, компресија H.264, вкупна брзина на снимање 96 к/с при\r\n2CIF/4CIF (704×576), 2 x USB2.0 порт за архивирање на USB меморија/HDD /\r\nDVD-RW, подржува до 1хSATA HDD; 1 аудио влеза/1 аудио излез, 1xBNC\r\n(main/spot)+VGA (main) излези за монитори до 1024×768/60Hz, RS-232 и RS-\r\n485 за управување на PTZ камери, два независни видео потока - DUAL\r\nSTREAM, регулирање на мрежен проток за секој канал, набљудување\r\nпреку мобилен телефон, CMS софтвер, управување со глувче и\r\nдалечински управувач, истовремено синхронизирано прегледување на 16\r\nкамери, 4 алармни влезови и 1 алармен излез, без HDD

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка